kontakt         galeria         nasi mistrzowie         ORLIK 2012         Podręczniki        
Piłka nożna dziewcząt
Mistrzostwo Województwa w Piłce Nożnej Dziewcząt PDF Drukuj
Wpisany przez Bartosik Dagmara   

W Stargardzie Szczecińskim odbyły się finały gimnazjady dziewcząt w piłce nożnej województwa Zachodniopomorskiego. W turnieju tym wystąpiły młode Olimpijki, które są uczennicami klas sportowych o profilu piłki nożnej dziewcząt w Centrum Kształcenia Sportowego. W pierwszych meczach spotkały się zespoły CKS i GIM 12 (oba ze Szczecina), oraz Stargard z Mostami. Do finału awansowały drużyny CKS Szczecin po zwycięstwie 3:1 nad GIM 12, oraz Stargard, który pokonał GIM Mosty. Mecz finałowy odbywał się w ulewie i w grze zawodniczek obu zespołów było sporo przypadkowości. Pierwsze bramkę zdobyły stargardzianki. Zespół Centrum Kształcenia Sportowego ze Szczecina jednak szybko wyrównał i zdobył drugą bramkę dającą prowadzenie. W drugiej połowie GIM ze Stargardu wyrównało strzałem z dystansu. Wynik meczu finałowego 2:2. Emocje sięgnęły zenitu gdyż obie drużyny czekało wykonywanie serii rzutów karnych. W tym elemencie lepsze okazały się szczecinianki, które pewniej wykonywały strzały z 9 metrów i ostatecznie obroniły tytuł mistrzyń województwa sprzed roku. W nagrodę drużyna Centrum Kształcenia Sportowego będzie reprezentowała nasze województwo w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Sieradzu.

CKS Szczecin: Krowiak, Brzezowska, Borowicz, Ćwiklińska, Janik, Kałamaja, Jabłonowska, Jarek, Jarzemska, Mucha, Koczkodaj, Karwik,  Zadala

 

 

 
I Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Centrum Kształcenia Sportowego PDF Drukuj
Wpisany przez Bartosik Dagmara   

W dniu 29 kwietnia 2009 r. w Centrum Kształcenia Sportowego przy ul. Rydla 49  odbył się I Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Centrum Kształcenia Sportowego. Zawody odbywały się na nowo wybudowanym boisku szkolnym, które powstało w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Turniej był okazją do promocji piłki nożnej kobiet i został skierowany do szkół gimnazjalnych prowadzących szkolne drużyny piłki nożnej dziewcząt.

            W zawodach wzięło udział 7 zespołów; Gimnazjum Nr 4 w Stargardzie Szczecińskim, Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Gryfinie, Gimnazjum w Przecławiu, Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie  w Kaliszu Pomorskim, Gimnazjum Nr 29 w Szczecinie oraz dwie drużyny Centrum Kształcenia Sportowego.

Turniej przebiegał w miłej atmosferze i przy pięknej, słonecznej pogodzie. Po 21 spotkaniach rozegranych systemem ‘każdy z każdym” wyłoniono zwycięzców. Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja szkoły z Gryfina, drugie miejsce zajęło gimnazjum ze Stargardu Szczecińskiego, a zwycięzcą całego turnieju została drużyna Centrum Kształcenia Sportowego, reprezentowana przez uczennice klas sportowych o profilu piłki nożnej dziewcząt.  Organizatorzy turnieju przyznali indywidualne wyróżnienia dla najlepszej bramkarki Anny Brzezowskiej z Centrum Kształcenia Sportowego, dla najlepszej zawodniczki Moniki Zdobylak z Gimnazjum w Przecławiu oraz dla najlepszego strzelca turnieju Urszuli Koczkodaj z Centrum Kształcenia Sportowego, która zdobyła 12 bramek.

            Miejmy nadzieje, że I Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Centrum Kształcenia Sportowego na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych goszcząc zespoły z coraz dalszych rejonów kraju.

 

 
PAJO CUP 2009 ZA NAMI PDF Drukuj
Wpisany przez Bartosik Dagmara   

07 – 08 marca odbył się w Szczecinie IV Międzynarodowy Turniej Pajo Cup 2009. Jak co roku, impreza toczyła się w przyjacielskiej atmosferze. Tym razem Pajo Cup rozgrywany był w hali SP 35 ze względu na możliwość oglądania spotkań na trybunach (do tej pory graliśmy w ZCE, gdzie tak duża liczba uczestników nie mogła oglądać spotkań). W pierwszym dniu rozegrano mecze grupowe. Po tych zmaganiach poznaliśmy liderów obu grup – Olimpię I Szczecin i Gwiazdę Kalisz. Niestety na drugi dzień nie mogli zostać nasi goście z Vierecker SV, którzy w związku z tym po awansie do najlepszej ósemki odebrali puchar za 8 miejsce. Po przerwie obiadowej pierwszego dnia mogliśmy obejrzeć pokaz tańca zespołu Swing, oraz mecz Goalballa (piłki dźwiękowej dla niewidomych i niedowidzących), którą to dyscypliną zajmuje się jako trener zawodniczka Olimpii Asia Stasińska. Ten mecz, pomimo blisko 200 widzów, odbywał się w kompletnej ciszy, gdyż taki był wymóg, aby zawodnicy mogli słyszeć dzwoneczek w piłce. Jeden z działaczy z Lubina oglądając to widowisko nie mógł powstrzymać wzruszenia (zresztą zapewne nie tylko on…). Później wróciliśmy do dalszych gier eliminacyjnych.

Drugi dzień rozpoczął się od zmagań półfinałowych o miejsca 9-12 i ćwierćfinałowych w pierwszej ósemce. Spotkania swe pewnie wygrały zespoły Olimpii i Gwiazdy, a także Stilonu i kadry ZZPN. W półfinałowych derbach Olimpia pewnie zwyciężyła kadrę ZZPN, a Gwiazda pokonała w rzutach karnych Stilon. Warto dodać, że Kadra ZZPN jako jedyny zespół podczas całego turnieju pokonał świetnie dysponowaną bramkarkę Olimpii Beatę Watychowicz. Później już tylko mecze o poszczególne miejsca.

Przed meczem o 3 miejsce ponownie mogliśmy obejrzeć pokaz taneczny zespołu Swing, oraz sztuczki piłkarskie w wykonaniu kandydata do pobicia rekordu Guinnesa Przemysława Mistrzaka.

Mecz o brązowy medal zdominował zespół Stilonu. Przede wszystkim doświadczeniem i wiekiem, gdyż gorzowianki to w większości zawodniczki U-19, a także seniorki, natomiast kadra U-16 to tylko gimnazjalistki. Przed finałem wszyscy zgromadzeni zachwycali się Wielkim Meczem Małych Piłkarek J. Syrenki – czyli zawodniczki Olimpii U-8 zagrały wewnętrzny mecz pokazowy. Zgromadzone zespoły z niedowierzaniem obserwowały poczynania młodziutkich piłkarek, nie mogąc wyjść z podziwu ich wieku, w jakim rozpoczynają zabawę z piłką. Później już tylko finał. Olimpia kontra Gwiazda. Już na samym początku spotkania Olimpia objęła prowadzenie. Walka toczyła się na całym boisku i można powiedzieć, że gra obu zespołów była godna finału. Do przerwy Olimpijki podwyższyły na 2:0. Druga połowa to ponownie walka o każdy metr boiska, lecz bramkarka Olimpii była nie do pokonania. Olimpijki strzelają trzecią bramkę ustalając wynik spotkania finałowego na 3:0.

Po tych zmaganiach wybrano najlepsze zawodniczki turnieju, które jak co roku zmierzyły się z zespołem zaproszonych gości. Kim mieli być tym razem goście Olimpii? Wiedzieli o tym tylko nieliczni – nawet wielu działaczy Olimpii czekało na przygotowaną niespodziankę w niewiedzy. Jakież było zdziwienie wszystkich zgromadzonych gdy prowadzący imprezę Piotr Dykiert zaczął wyczytywać nazwiska zawodników drużyny gwiazd, znanych do tej pory dla wielu uczestników Pajo Cup tylko z telewizji: Monika Pyrek, Przemysław Czerwiński, Przemysław Stańczyk, Maciej Hreniak, Mateusz Sawrymowicz, Konrad Wasielewski i Marek Kolbowicz – oni wszyscy reprezentowali nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie!!! W zespole tym dodatkowo wystąpił Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego Robert Szych. Na ławkach trenerskich zasiedli - w zespole najlepszych zawodniczek Prezes Olimpii Maciej „Pajo” Buryta, natomiast po drugiej stronie: trener pływaków Mirosław Drozd, wioślarzy Krzysztof Krupecki, oraz tyczkarzy Sławomir Kaliniczenko. Wynik meczu 4:4. Z wielką radością wszyscy oglądali jak piłkę kopie Mistrz Olimpijski Marek Kolbowicz, czy czołowa tyczkarka świata Monika Pyrek. Było to wspaniałe podsumowanie całej imprezy – imprezy, na którą przyjdzie nam z utęsknieniem czekać kolejny rok.

Później odbyły się uroczystości wręczenia pucharów oraz nagród za poszczególne miejsca, oraz wyróżnienia indywidualne. Puchar Przechodni, ufundowany przez głównego organizatora Paja, trafił do rąk zawodniczek Olimpii, które w rewanżu zaśpiewały swoim prezesom gromkie 100 lat, gdyż 8 marca urodziny obchodzi Prezes Olimpii Maciej Buryta, a niedawno, bo w Walentynki, swoje święto miał Wiceprezes Piotr Spunda. Cieszą opinie wielu osób związanych ze sportem, którzy podkreślali wysoki poziom organizacji imprezy. Pomimo wielu trudności udało nam się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Nie zawiodły zespoły, nie zawiedli wybitni sportowcy - olimpijczycy wraz z trenerami, był to Dzień Kobiet na jaki zasłużyły wszystkie uczestniczki turnieju. DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

 

 
PAJO CUP 2009 PDF Drukuj
Wpisany przez Bartosik Dagmara   

Powoli zbliżamy się do największego międzynarodowego turnieju piłki nożnej kobiet w naszym regionie, organizowanego przez Olimpię z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Ponownie będzie to impreza dwudniowa 7-8 marca. Tym razem jednak rozgrywki będą się toczyły w hali SP 35 przy ul. Świętoborzyców od godz. 10.00 w sobotę. Dzięki dużym trybunom, spotkania będą mogły zgromadzić wielu kibiców. Drużyny będą mieszkały w Internacie ZCE przy ul. Hożej. Znany jest już zestaw drużyn, które wystąpią w tegorocznym Pajo Cup (pogrubione – zespoły debiutujące w naszym turnieju):

 

1.       MKS Olimpia I Szczecin

2.       MKS Olimpia II Szczecin

3.       Centrum Kształcenia Sportowego Szczecin

4.       Greifswalder SV 04 e.V. (Niemcy)

5.       Vierecker SV 90 e.V. (Niemcy)

6.       LUKS Ecoren Ziemia Lubińska

7.       KS Juvenia – Błękitni Stargard

8.       UKS Bukowe Szczecin

9.      KS Prosna - Gwiazda Kalisz

10.  UKS Lider Włocławek

11.  ZTKKF Stilon Gorzów

12.  Kadra ZZPN U-16

 

Podobnie jak co roku działacze Olimpii szykują sporą dawkę niespodzianek, ale najważniejsza będzie jak zwykle – wspaniała zabawa, a ta jest już z góry zagwarantowana przez zespoły, które będą uczestniczyły w turnieju. Przypomnijmy, że jest to już czwarta edycja turnieju, a tytułu mistrzowskiego sprzed roku będzie bronił pierwszy zespół Olimpii.

Niestety w ostatniej chwili wycofały się ze względów organizacyjnych zespoły AZS Wrocław i Blau-Weiss Berlin. W ich miejsce wystąpi Kadra ZZPN U-16. Więcej szczegółów już wkrótce.

 

 
TERMINARZ ROZGRYWEK LIGI TRAMPKARZY 96/97 PDF Drukuj
Wpisany przez Bartosik Dagmara   

Znany jest już terminarz rozgrywek ligi trampkarzy 96/97 , w którym występują juniorki młodsze Olimpii.

 

4 kwietnia Olimpia – Błękitni

11 kwietnia Arkonia – Olimpia

18 kwietnia Olimpia – Energetyk

2 maja Olimpia – Stal

16 maja Olimpia – Ina

23 maja Pogoń – Olimpia

30 maja Olimpia – Salos

6 czerwca Olimpia – Prawobrzeże

13 czerwca Olimpia – KP Police

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 7